ASYSTENT SĘDZIEGO

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę na czas określony
Doświadczenie
Doświadczenie niewymagane
Wynagrodzenie
od 6 480 PLN

Opis

Numer:
StPr/24/0914

Rodzaj umowy:

Wynagrodzenie:
od 6 480 PLN

Zakres obowiązków:
nabór do 25.10.2024
oznaczenie konkursu: OA01.110.2.2024

Miejsce pracy:
Bohaterów Warszawy 42, 78-400 Szczecinek, powiat: szczecinecki, woj: zachodniopomorskie

Pracodawca:
Sąd Rejonowy w Szczecinku

Liczba godzin pracy w tygodniu:
40

Wymagania konieczne:
  • wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), kierunek: mgr prawa
  • Zgodnie z art.155§2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U.2023.217 tj.ze zm.), na stanowisku asystenta sędziego może być zatrudniony ten, kto: jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich; jest nieskazitelnego charakteru; ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne uznane w Polsce; ukończył 23 lata.

Inne wymagania:
Zgodnie z art.155§2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U.2023.217 tj.ze zm.), na stanowisku asystenta sędziego może być zatrudniony ten, kto: jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich; jest nieskazitelnego charakteru; ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne uznane w Polsce; ukończył 23 lata.

1. wniosek o zatrudnienie na stanowisku asystenta sędziego. 2. życiorys i informację o przebiegu kariery zawodowej; 3. oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenia studiów wyższych na kierunku prawo w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim, albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów wyższych na kierunku prawo uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie odrębnych przepisów. 4. oświadczenie, o którym mowa w art. 155a § 6 ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U.2023.217 j.t.ze zm.), tj. że przeciwko kandydatowi nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe; 5. oświadczenie, że jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich; 6. aktualną fotografię zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych; Ponadto zgłoszenie kandydata może zawierać dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia. Oświadczenia winny być podpisane własnoręcznie przez kandydata.

Preferowane formy kontaktu: osobiście, inny - Zgłoszenie o przystąpieniu do konkursu należy przesłać na adres: Prezes Sądu Rejonowego w Szczecinku ul. Boh. Warszawy 42 78-400 Szczecinek z dopiskiem na kopercie : konkurs na stanowisko asystenta sędziego wraz z podaniem oznaczenia konkursu ( OA1.110.2.2024) lub złożyć bezpośrednio w biurze podawczym Sądu Rejonowego w Szczecinku, w zamkniętej kopercie - adresowanej j.w w terminie do dnia 25 października 2024 r. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem operatora świadczącego usługi pocztowe, za datę ich złożenia uważa się datę nadania przesyłki w placówce pocztowej operatora.
Dodano: 17.10.2024, 10:57
ID ogłoszenia: 42349