PRACOWNIK SOCJALNY

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę na czas określony
Doświadczenie
Doświadczenie niewymagane
Wynagrodzenie
od 4 800 PLN

Opis

Numer: StPr/24/0380

Rodzaj umowy:

Wynagrodzenie:
od 4 800 PLNZakres obowiązków:
1. praca socjalna
2. dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń,
3. udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej; skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań,
4. pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudnej sytuacji poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskaniu pomocy,
5. udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
6. pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych,
7. inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin,
8. współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia,
9. przeprowadzanie wywiadów środowiskowych, rozpoznawanie i ustalanie potrzeb klientów oraz proponowanie optymalnej pomocy społecznej z uwzględnieniem możliwości Ośrodka, w tym przeprowadzanie wywiadów środowiskowych,
10. zawieranie kontraktów socjalnych,
11. realizacja projektów socjalnych.

Miejsce pracy: Pl. Zamkowy 6, 67-112 Siedlisko, powiat: nowosolski, woj: lubuskie
Pracodawca: Ośrodek Pomocy Społecznej w Siedlisku
Liczba godzin pracy w tygodniu: 40

Wymagania konieczne:
  • wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
  • - Znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej, kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, - posiadanie obywatelstwa polskiego, - posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, - niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, przestępstwa przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, - niekaralność za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości, za przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego, - posiadanie stanu zdrowia pozwalającego na zatrudnienie na określonym stanowisku, - nieposzlakowana opinia. Wymagania dodatkowe: posiadanie prawa jazdy kat. B oraz samochodu; umiejętność radzenia sobie w relacjach z trudnym klientem; empatia, asertywność, odpowiedzialność; samodzielność w działaniu oraz dobra organizacja pracy własnej; umiejętność pracy w zespole.

Inne wymagania:
- Znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej, kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, - posiadanie obywatelstwa polskiego, - posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, - niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, przestępstwa przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, - niekaralność za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości, za przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego, - posiadanie stanu zdrowia pozwalającego na zatrudnienie na określonym stanowisku, - nieposzlakowana opinia. Wymagania dodatkowe: posiadanie prawa jazdy kat. B oraz samochodu; umiejętność radzenia sobie w relacjach z trudnym klientem; empatia, asertywność, odpowiedzialność; samodzielność w działaniu oraz dobra organizacja pracy własnej; umiejętność pracy w zespole.

Osoba do kontaktu:
Kamila Kamińska

Nr telefonu:
68 388 32 30

1.list motywacyjny; 2.kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i przebieg zatrudnienia; 3.kwestionariusz osobowy załącznik nr 1; 4.oświadczenie o niekaralności; 5.oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na stanowisku pracownika socjalnego; 6.oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz posiadaniu pełni praw publicznych; 7.oświadczenie dotyczące zgody na przetwarzanie danych osobowych - załącznik nr 2; 8.oświadczenie o wypełnieniu obowiązku alimentacyjnego - w przypadku, gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego; - zgodnie z ogłoszeniem o naborze na https://siedlisko.naszops.pl/

Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, inny - PROCEDURA KONKURSOWA
Dodano: 16.10.2024, 15:10
ID ogłoszenia: 29690