PRACOWNIK SOCJALNY

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę na okres próbny
Doświadczenie
Doświadczenie wymagane
Wynagrodzenie
od 5 100 PLN

Opis

Numer: StPr/24/0947

Rodzaj umowy:

Wynagrodzenie:
od 5 100 PLN
+ 400 zł dodatek dla pracownika socjalnego + 1000 zł dodatek motywacyjny + dodatek stażowy

Zakres obowiązków:
przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych; dokonywanie analizy, diagnozy i oceny zjawisk indywidualnych i społecznych, a także formułowanie opinii w zakresie zapotrzebowania na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń; udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, rodzinom, grupom i społecznościom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną ich trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe; pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe; udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej; pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych; współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie konsekwencji ubóstwa; inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin; współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia; inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach profilaktycznych nakierowanych na zapobieganie lub łagodzenie problemów społecznych.

Miejsce pracy:
Raciborska 27, 44-350 Gorzyce, powiat: wodzisławski, woj: śląskie

Pracodawca:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach

Liczba godzin pracy w tygodniu:
40

Wymagania konieczne:
  • wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
  • obsługa pakietu MS Office
  • 1) obywatelstwo polskie; 2) wykształcenie zgodne z wymaganiami określonymi w art. 116 ust. 1 oraz art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tj. Dz. U. z 2021 r., poz. 2268 ze zm.); 3) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; 4) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownika socjalnego; 5) niekaralność za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego popełnione umyślnie oraz za przestępstwa skarbowe; 6) nieposzlakowana opinia; 7) znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej, kodeks postępowania administracyjnego, o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie; 8) dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office). Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem pracy: 1) mile widziane doświadczenie zawodowe (praktyka, staż) z zakresu prowadzonej pracy socjalnej; 2) umiejętność skutecznego komunikowania się; 3) umiejętność radzenia sobie w sytuacjach z trudnym klientem; 4) umiejętność pracy w zespole i radzenia sobie ze stresem; 5) umiejętność korzystania z przepisów prawa; 6) umiejętność nawiązywania współpracy z innymi jednostkami i instytucjami; 7) umiejętność współdziałania i współpracy; 8) dobra organizacja pracy; 9) samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy; 10) empatia i zaangażowanie; 11) predyspozycje osobowościowe: cierpliwość, sumienność, rzetelność, uczciwość, punktualność, odpowiedzialność; 12) wysoka kultura osobista.

Inne wymagania:
1) obywatelstwo polskie; 2) wykształcenie zgodne z wymaganiami określonymi w art. 116 ust. 1 oraz art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tj. Dz. U. z 2021 r., poz. 2268 ze zm.); 3) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; 4) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownika socjalnego; 5) niekaralność za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego popełnione umyślnie oraz za przestępstwa skarbowe; 6) nieposzlakowana opinia; 7) znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej, kodeks postępowania administracyjnego, o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie; 8) dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office). Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem pracy: 1) mile widziane doświadczenie zawodowe (praktyka, staż) z zakresu prowadzonej pracy socjalnej; 2) umiejętność skutecznego komunikowania się; 3) umiejętność radzenia sobie w sytuacjach z trudnym klientem; 4) umiejętność pracy w zespole i radzenia sobie ze stresem; 5) umiejętność korzystania z przepisów prawa; 6) umiejętność nawiązywania współpracy z innymi jednostkami i instytucjami; 7) umiejętność współdziałania i współpracy; 8) dobra organizacja pracy; 9) samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy; 10) empatia i zaangażowanie; 11) predyspozycje osobowościowe: cierpliwość, sumienność, rzetelność, uczciwość, punktualność, odpowiedzialność; 12) wysoka kultura osobista.

Osoba do kontaktu:
Janina Dąbrowa

Nr telefonu:
32 4511671

[email protected]

Wymagane dokumenty:
CV

Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail
Dodano: 16.10.2024, 21:21
ID ogłoszenia: 37110