PSYCHOLOG W DZIALE PIECZY ZASTĘPCZEJ MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W TYCHACH

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę na czas określony
Doświadczenie
Doświadczenie wymagane
Wynagrodzenie
od 5 500 PLN

Opis

Numer: StPr/24/1735

Rodzaj umowy:

Wynagrodzenie:
od 5 500 PLN
+ staż pracy

Zakres obowiązków:
Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku:
a/ Zapewnienie rodzinom zastępczym zawodowym, niezawodowym oraz
spokrewnionym poradnictwa specjalistycznego, które ma na celu zachowanie i
wzmocnienie ich kompetencji oraz przeciwdziałanie zjawisku wypalenia
zawodowego.
b/. Udzielanie pomocy i wsparcia rodzinom zastępczym w realizacji zadań
wynikających z zapisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
c/. Współudział w dokonywaniu okresowej oceny sytuacji dziecka przebywającego
w rodzinnej pieczy zastępczej.
d/. Przeprowadzanie badań psychologicznych dla kandydatów na rodziny zastępcze.
e/. Kwalifikowanie kandydatów na rodziny zastępcze.
f/. Sporządzanie opinii o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji
rodziny zastępczej osobom sprawującym taką funkcję na terenie Miasta Tychy oraz
sporządzanie opinii o kandydatach na rodziny zastępcze z wniosku sądów
rodzinnych.
g/. Prowadzenie konsultacji i poradnictwa specjalistycznego z osobami sprawującymi
pieczę zastępczą oraz z dziećmi przebywającymi w rodzinach zastępczych (w tym,
w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej)
h/. Udział w pracach zespołu stwierdzającego zasadność pobytu dziecka w pieczy
zastępczej.
i/. Prowadzenie dokumentacji pracy
j/. Prowadzenie szkoleń dla rodzin zastępczych.
k/.Prowadzenie zajęć grupowych, między innymi: treningów umiejętności
społecznych, grup edukacyjnych, grup wsparcia.
l/. Opiniowanie i orzekanie w sprawach wymagających stanowiska psychologa.
ł/. Podejmowanie wszechstronnej współpracy z sądem, szkołami, ośrodkami pomocy
społecznej oraz z innymi instytucjami działającymi w systemie opieki nad dzieckiem
i rodziną.
m/. Realizacja innych zadań psychologa wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny
i systemie pieczy zastępczej
n/. Współudział w tworzeniu 3 letniego programu rozwoju pieczy zastępczej.

Miejsce pracy:
Generała Andersa 6a, 43-100 Tychy, powiat: m. Tychy, woj: śląskie

Pracodawca:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Liczba godzin pracy w tygodniu:
40

Wymagania konieczne:
  • wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
  • I. Wymagania w stosunku do kandydatów: a/ wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku psychologia, b/ 2 -letnie doświadczenie zawodowe w poradnictwie rodzinnym dodatkowo: c/ umiejętność pracy w zespole, umiejętność podejmowania działań interdyscyplinarnych; d/ dyspozycyjność, umiejętność współpracy i współdziałania z innymi podmiotami

Inne wymagania:
I. Wymagania w stosunku do kandydatów: a/ wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku psychologia, b/ 2 -letnie doświadczenie zawodowe w poradnictwie rodzinnym dodatkowo: c/ umiejętność pracy w zespole, umiejętność podejmowania działań interdyscyplinarnych; d/ dyspozycyjność, umiejętność współpracy i współdziałania z innymi podmiotami

Osoba do kontaktu:
Bożena Milewska

Nr telefonu:
32 323 22 65

[email protected]

- C.V - list motywacyjny - kserokopie dyplomów i świadectw potwierdzających wykształcenie, ukończone kursy, - kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe, - dokument poświadczający niepełnosprawność (w przypadku osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności). - oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (wzór oświadczenia - załącznik nr 1) - oświadczenie kandydata o korzystaniu w pełni z praw cywilnych i obywatelskich. - oświadczenie o tym, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. VI. Sposób i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych: - sposób składania dokumentów aplikacyjnych: listownie na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach, ul. Budowlanych 59, 43-100 Tychy (koperta opisana: Nabór na stanowisko psychologa w Dziale Pieczy Zastępczej) lub mailem na adres: [email protected]

Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail, inny - https://www.mops.tychy.pl/praca/index.html
Dodano: 16.10.2024, 21:21
ID ogłoszenia: 37060